„Przedstawienie, którego nie było”

Klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zakończyły rok szkolny 2010/2011 „Przedstawieniem, którego nie było”. Jego głównym tematem było to, że część artystyczną miały przygotować dwie panie, ale nie przygotowały, bo się pokłóciły. Nad organizacją przedstawienia musieli więc pomyśleć sami uczniowie.
Wymyślali różne propozycje i ciągle nie mogli dojść do porozumienia, co byłoby najlepsze, bo przecież zakończenie I etapu edukacji to poważna uroczystość. Zatańczenie poloneza okazało się zbyt poważne i nie wszyscy uczniowie klas trzecich potrafią go zatańczyć. Zaśpiewanie piosenki w strojach wakacyjnych? Nie wypada występować w krótkich gaciach przed znakomitymi gośćmi i w obecności dyrekcji!
Pominięto również wierszyki, bo powiedziane byle jak też nikogo nie ucieszyły. Tylko utwór zagrany w kanonie na fletach okazał się „strzałem w dziesiątkę”, ale jeden dobry punkt programu to za mało.
Wybrany uczeń miał przygotować dla każdej pani okolicznościowy upominek. Wpadł więc na pomysł, że na koniec klasy trzeciej panie miałyby dostać po trzy rzeczy, czyli batonik „3bit”, trzy kawki i „trzypsy”. To oczywiście też nie był dobry pomysł.
Nie znajdując dobrego sposobu na zakończenie roku szkolnego uczniowie wreszcie stwierdzili, że po prostu serdecznie podziękują pani dyrektor i wszystkim nauczycielom za trzy lata nauki i starania wychowawcze oraz złożą życzenia.
I w ten oto sposób pożegnali szkołę jak należy i z piosenką na ustach „Lato, lato, lato czeka” wyjechali na upragnione wakacje.
Honorata Antosiewicz
Renata Kubicka - Wnęk

Bal szóstoklasistów z dwójki

W czwartek 9 czerwca 201 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach odbył się bal klas szóstych. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, całą kadrą pedagogiczną oraz zaproszonymi gośćmi świętowali zakończenie nauki w podstawówce- pierwszego ważnego etapu w naszym życiu.
Motywem przewodnim imprezy były wyspy pirackie oraz podwodny świat. Dekoracje przygotowali sami uczniowie, co nadało temu wydarzeniu niepowtarzalny klimat. Sceneria była wyjątkowa.
Bal rozpoczął się od części oficjalnej, ale nawet ona była niezwykła. Szóstoklasiści z podziwem obejrzeli tango i fokstrota w wykonaniu Mateusza Ryciuka z klasy 6a oraz Weroniki Maleszewskiej z 5c. Gdy na salę „wjechał” pyszny tort, przedstawiciele klas szóstych serdecznie podziękowali Pani Dyrektor Irenie Małyszczuk oraz wychowawcom za trud i wysiłek włożony w naszą edukację i wychowanie. Po zakończonych podziękowaniach i wręczeniu kwiatów nadszedł czas na zabawę.
Wszyscy uczniowie ruszyli do tańca. DJ- absolwent naszej szkoły- zapewnił szampańską rozrywkę przy muzyce zarówno współczesnej, jak i przebojach z lat szkolnych naszych rodziców i wychowawców. Zabawa była przednia. Na parkiecie szaleli nie tylko uczniowie, również nauczyciele oraz Pani Dyrektor. Nikt nie stał pod ścianą.
Podczas balu uczniom najbardziej przypadła do gustu zmiksowana piosenka Michaela Jecksona i Ducka Saucea. Atmosfera zabawy udzieliła się wszystkim, szóstoklasiści z radością bawili się skacząc, tańcząc oraz śpiewając w rytm muzyki.
Pod koniec imprezy Pani Dyrektor życzyła nam, żeby ten dzień pozostał w naszej pamięci na długie lata.
Jestem pewna, że to życzenie się spełni. Bal kończący tak ważny etap naszego życia- szkołę podstawową- pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze.

Klaudia Rusinowska 6d


Spotkanie z autorem książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke w Bibliotece Miejskiej w Ząbkach

8 czerwca 2011 r. uczniowie klasy 1 a pod opieką wychowawcy Elżbiety Żochowskiej, wraz z grupą łączników klas czwartych, pod opieką Doroty Lubaszki udali się na spotkanie z autorem książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke. Pan Grzegorz bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek, przedstawiał bohaterów oraz prezentował swoje nowości wydawnicze. Na koniec spotkania wszystkie dzieci zamieniły się w dziennikarzy i każde z nich mogło zadać pisarzowi dowolne pytania. Dzieci chętnie pytały, a pan Grzegorz udzielał młodym czytelnikom wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nurtujące je tematy. Po spotkaniu można było zakupić książkę pana Kasdepke i zdobyć jego autograf. Część dzieci przyniosła książki ze sobą z domu. Autor chętnie podpisywał wszystkie książki, zachęcał do czytania, nie tylko jego opowiadań. Spotkanie bardzo się podobało dorosłym i dzieciom. Bardzo dziękujemy p. dyrektor Biblioteki Miejskiej za zaproszenie nas i umożliwienie przeżycia ciekawych doznań czytelniczych.

Dorota Lubaszka
nauczyciel bibliotekarz


Wycieczka łączników biblioteki, najaktywniejszych członków Samorządu Uczniowskiego oraz sklepowych sklepiku szkolnego

Dnia 7 czerwca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Spółdzielni Uczniowskiej oraz łącznicy biblioteki szkolnej pod opieką pań Renaty Witkowskiej i Doroty Lubaszki, pojechali na wycieczkę do „Krainy Westernu” w Sarnowej Górze pod Ciechanowem. Wycieczka została ufundowana przez szkolną Spółdzielnię Uczniowską „Jutrzenka” i była formą nagrody dla uczniów za cały rok ich pracy w szkole. Na miejscu czekały nas różne atrakcje. Zwiedziliśmy wioskę indiańską, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. indiańskie namioty tipi oraz przedmioty, których na co dzień dawniej używali Indianie. Obejrzeliśmy mini zoo, w którym część zwierząt żyje na wolności i można je nawet dotknąć i nakarmić. Atrakcjami wycieczki było również: strzelanie z łuku i wiatrówki, jazda ciuchcią i bryczką, indiański tor przeszkód, płukanie złota, dmuchana zjeżdżalnia i trampolina. Na miejscu czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla i napoje. W westernowym banku mogliśmy wymienić złotówki na tamtejszą walutę – sarny. Za wymienione sarny można było zakręcić kołem fortuny, wykupić jazdę na torze samochodowym czy zakupić westernowe pamiątki. Najbardziej podobało nam się strzelanie z łuku i wiatrówki.

Gabrysia Dmitruczyk
Ania Grudziąż
Ola Zawistowska
uczennice kl. 4a

Niemiecki na wesoło

Dnia 10 czerwca z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego w oddziałach zerowych odbył się konkurs piosenki niemieckiej. Wszystkie chętne osoby z klas Oa, Ob., Oc i Od przystąpiły do rywalizacji. Jury, w skład którego wchodzili wszyscy pozostali uczniowie z oddziałów zerowych, mieli niełatwe zadanie. Trzeba było spośród pięknie śpiewających uczestników wyłonić tylko 3 miejsca. Wykonywane piosenki były znane wszystkim dzieciom, gdyż uczyły się ich przez cały rok szkolny. W związku z tym była świetna zabawa jak i powtórzenie tego co między innymi uczniowie poznali podczas rocznej nauki, w myśl zasady „Niemiecki na wesoło”

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Weronika Słabik, 0a
II miejsce – Oliwia Rogal, 0c
III miejsce – Łukasz Filipiuk, 0a

Laureaci dostali nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia, w postaci słodkiego symbolu Niemiec, jakim jest żelek – miś Haribo. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom.

Monika Wrzaszcz

Festiwal Piosenki Religijnej

Na początku czerwca w SP.2 odbył się II Festiwal Piosenki Religijnej. W I etapie nauczyciele religii przesłuchali wszystkich chętnych w poszczególnych klasach. Do finału i części konkursowej zakwalifikowano 22 piosenki w wykonaniu 1,2 lub 3 osób w kategorii klas IV – VI oraz 19 piosenek w kategorii klas I – III. Jury zdecydowało o nagrodzeniu następujących osób:
klasy IV – VI
 1. K. Szerszeń kl.IVa
2. K. Rutkowska kl. IVe
3. G. Dmitruczyk kl.IVa
klasy I – III
1. Z. Jaźwińska kl.IId
2. M. Popławska kl.IIa
3. Z. Ciesiołkiewicz kl. IIIc
Wyróżniono następujące osoby:
 A. Lizuraj kl.IIIc, J. Kosierkiewicza kl.IIa, D. Węgrzynek kl.Ic, J. Krawczyk kl.IId, A Uszyńska kl.IVb, A Waszczuk i L. Niemira kl.Vc, J.Skowrońska i M. Skwierczyński kl.IVb.
Śpiewanie piosenek religijnych cieszy się w naszej szkole dużym powodzeniem. Uczniowie angażują się zachęcani przez organizatorów festiwalu: S.I. Tomczyk, K. Węgrzynek i O. Radonia. Może za rok zorganizujemy Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej. Póki co życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

- K. Węgrzynek

Przedstawienie o Janie Pawle II

Beatyfikacja Jana Pawła II była długo oczekiwanym wydarzeniem dla wszystkich Polaków, dla wszystkich chrześcijan. Młode pokolenie nie pamięta Papieża, ale rodzice i nauczyciele starają się, by ten nowy błogosławiony był w sercach młodych ludzi. Uczniowie ząbkowskiej „Dwójki” wraz z nauczycielami: p. O. Radoniem i p. K. Węgrzynek przygotowali program o tym niezwykłym Polaku. Przedstawienie zostało zaprezentowane w czasie rekolekcji uczniom SP 2 i wiernym w dolnym kościele Miłosierdzia Bożego. Wzruszeni widzowie dziękowali za program, a my dziękujemy za ofiary złożone na misje.

- K. Węgrzynek

XXI Festiwal Piosenki Ząbki 2011

Wyniki :
kategoria kl. I-III
I miejsce - Zuzanna Jaźwińska II d
II miejsce - Kordian Wasiłowski III d
III miejsce - Zuzanna Ciesiołkiewicz III c
wyróżnienie - Nuseiba Alkhahayla III b

kategoria kl. IV-VI
I miejsce - Lidia Dziemdziela V a
wyróznienie - Gabriela Dmitruczyk IV a


Konkurs "Ząbki-moje miasto"

Konkurs na prezentację multimedialną "Ząbki-moje miasto" rozstrzygnięty.
Uczennice naszej szkoły zajęły:
II miejsce - Weronika Korcz 6e
III miejsce - Aleksandra Paczóska 6e

Gratulujemy

I WARSZAWSKI KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

I WARSZAWSKI KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
DACHL-LIEDER-WETTBEWERB


25 maja 2011 r. w Teatrze Praga „Fabryka Trzciny” odbyło się przesłuchanie do I Warszawskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, w szczególności podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych. Organizatorami konkursu byli: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta oraz Gimnazjum Nr 32 im Adama Asnyka w Warszawie. W konkursie udział wzięli uczniowie z naszej szkoły z klasy IIe w składzie: Emilia Ryciuk, Gabriela Turemka, Julia Rączka, Julia Toczyńska, Aleksandra Jemielita oraz Weronika Pawłowicz. Profesjonalne oraz niezależne jury oceniające przede wszystkim poprawność językową, dykcję, interpretacje utworu oraz muzykalność przyznało naszym uczennicom wyróżnienie. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę fakt iż dziewczynki rywalizowały ze starszymi koleżankami z klas V bądź VI. Wyróżnione uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe, m.in. koszulki, płytę z muzyką niemiecką, kubki i wiele innych ciekawych nagród. Ponadto nasze uczennice zaśpiewały tak pięknie piosenkę o zwierzętach, że Dyrektor Warszawskiego Zoo postanowił wręczyć dodatkową, nieprzewidzianą w konkursie nagrodę w postaci oprowadzenia po zoo „od kuchni”, pokazanie wielu ciekawych miejsc, niedostępnych zwiedzającym. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym Zwyciężczyniom oraz z niecierpliwością czekamy na kolejny konkurs. Zapraszamy do oglądania na youtube DACHLL przesluchania filmu z konkursowych zmagań 25 maja, gdzie możemy podziwiać nasze pięknie śpiewające przebrane za zwierzątka uczennice SP2.



Monika Wrzaszcz

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

30 maja 2011r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2011/2012
Nowy Samorząd Uczniowski:
Rzecznik Praw Ucznia:
Kinga Roguska 5b

Sekcja Zarządu:
  • Karolina Jaworska  5b
  • Julia Szatkowska 5d
  • Justyna Kanatek  3c
  • Dagmara Włoczewska  4b
Sekcja porządkowa:
  • Ola Krajewska 5b
  • Monika Piekarska 5d
  • Wiktoria Batogowska 4b
  • Weronika Matys 4d
Sekcja dekoracyjna:
  • Ola Owczarek  5b
  • Alicja Waszczuk 5c
  • Agata Kamińska 4a
  • Klaudia Gadomska  3c
Sekcja sportowa:
  • Lidka Niemira 5c
  • Piotr Niemira 3a
  • Grzegorz Chibowski 4c
  • Julia Skowrońska  4b
Sekcja kulturalno- rozrywkowa:
  • Zuzanna Ciesiołkiewicz 3c
  • Patrycja Pietrak  3d
  • Paulina Bihuniak 4a
  • Zuzanna Stańczyk  3f

Konkurs plastyczny dla klas 3 – „Wycinanka łowicka”

Uczniowie klas 3d i 3f oraz 3b i 3e byli na wycieczce dydaktycznej w Łowiczu
i Sromowie. Podczas wycieczki pogłębiali wiedzę dotyczącą kultury łowickiej.
Po wycieczce został przeprowadzony konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było wypełnienie konturów koguta lub stroju pary łowickiej kolorowym papierem ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie cech wycinanki łowickiej.
W konkursie zostały wyróżnione prace następujących uczniów:

klasa 3a – Kamińska Klaudia, Orłowska Dominika, Grodzka Karolina, Szymczak Marcin, Nagrabski Michał, Zgudka Marta, Baranowski Karol;
klasa 3b – Kurowska Joanna, Chojecka Izabela, Śliwa Adam, Strzałkowska Jolanta, Kamont Szymon;
klasa 3d – Czerwińska Amelia, Niemira Paweł, Wasiłowski Kordian, Toczyska Anna, Kietliński Sebastian, Waszczuk Adrianna, Rawska Klaudia, Lemanska Natalia, Przybytniowska Julia;
klasa 3e – Podgórski Maksymilian
klasa 3f – Wdzieńkowska Magdalena, Stańczyk Zuzanna, Chojnowska Julia, Zgórzyńska Dominika, Karczmarczyk Eliza, Jaroszewski Daniel, Cichocka Justyna, Szuligowska Daria.

Gratulujemy!
Organizatorki
H. Antosiewicz
T. Kisiel