XII Ogólnopolski Konkurs Kartek Świątecznych

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się prace następujących uczniów:

Kategoria klas I – III
Dominiki Zgórzyńskiej
Juli Chojnowskiej
Klaudii Gadomskiej
Kategoria klas IV – VI
Alicji Waszczuk
Dominika Jachimczyka
Wojtka Bobrowicza
Od kartki świąteczne

Od kartki świąteczne


Od kartki świąteczne
Od kartki świąteczne
Od kartki świąteczne
Od kartki świąteczne

„JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW  KL. I i III
„JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”
Na początku października uczniowie klas pierwszych i trzecich  wzięli udział w konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny na drodze”.
 Dzieci przelały na papier swoje pomysły na poprawę bezpieczeństwa na drodze, którą codziennie przemierzają idąc do i ze  szkoły .
  Trzecioklasiści wykonali je na kartkach formatu A3, zaś pierwszoklasiści w formacie A4.
Zastosowano różnorodne, znane uczniom techniki plastyczne: rysunek kredką, malowanie farbami, wydzierankę, wyklejankę, collage.
  Wychowawczynie wybrały po 5 najciekawszych,  najstaranniej wykonanych prac i przekazały je organizatorkom.
  W listopadzie zostały one wyeksponowane na sztalugach i mogła je obejrzeć cala szkolna społeczność.
 25 listopada w czasie spotkania z policjantką i miejskim strażnikiem stanowiły tło do montażu słowno- muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy IIIA IIIF.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody ( zestaw pocztówek o Ząbkach lub odblaskowe opaski, lub świecące breloczki) pozyskane z Wydziału promocji Ząbek działającym w Urzędzie Miasta
A oto finaliści konkursu:
Klasy I
1 miejsce – Martyna Grzywna I e
                   Anna Koziej  I e
2 miejsce – Nikodem Rączka – I c
3 miejsce – Julia Kondeusz I d

Wyróżnienia:
Chojniak Kornelia – I a
Mateusz Łukasik – I a
Wiktoria Grzesiuk- I a
Patrycja Kietlińska – I a
Lidia Szczecińska – I a
Julia Laskowska – I c
Zuzanna Smykiewicz – I c
Dominik Węgrzynek – I c
Mikołaj Tradecki – I c
Daniel Pawluk – I d
Piotr Bień – I d
Oskar Zaks – I d
Dominika Uścińska – I d
Lulia Kindeusz – I d
Marta Nowak – I e
Paulina Bednarczyk – I e
Paweł Ponichtera – Ie

Klasy III
1 miejsce – Karol Wyszomierski III d
2 miejsce-  Adam Kalinowski – III d
3 miejsce – Marta Zgudka – III a


Wyróżnienia:
Karolina Grodzka – III a
Klaudia Oszczyk – III a
Szymon Ejdys – III a
Dominik Trzciński – III a
Weronika Buczyńska  – III a
Justyna Kanatek – III c
Julia Kanatek – III c
Mateusz Bobrowicz – III c
Alicja Lizuraj – III c
Wiktoria Stachera –III c
Weronika Stachera – III c
Zuzanna Stańczyk – III f
Igor Lasota – III f
Karol Pańko – III f
Oliwia Szydłowska – III f
Dominika Zagurzyńska – III f
Natalia Lemańska  – III d
Patryk Wyszomirski – III d
Kordian Wasilowski – III d
Gratulujemy
Teresa Kisiel
Alicja Rutkowska

Dzień Pluszowego Misia

„Proszę państwa oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie państwu łapę poda,
Nie chce podać? A to szkoda.”

W dniu 26 listopada 2010r. po raz trzeci w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia.        W imprezie uczestniczyli uczniowie dwóch klas pierwszych Ia i Ib. Dzieci wspólnie śpiewały, tańczyły przy muzyce i recytowały wiersze. Rywalizowały w szybkim zawiązywaniu pięknych kokard na szyjach swoich pluszowych ulubieńców. Poznały również wiele ciekawostek na temat niedźwiedzi brunatnych.
Mamy nadzieję, że wspólna zabawa ułatwi kontakty uczniom tych klas oraz zachęci innych do wspólnej zabawy.

Organizatorki: J. Pruszyńska, E. Żochowska

JASEŁKA W WOŁOMINIE

IX Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych
Osób Niepełnosprawnych 
    „Wierszem i sercem malowane”
Uczniowie klas integracyjnych Ic i IIc już po raz drugi zostali zaproszeni do udziału w IX Powiatowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Wierszem i sercem malowane” organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Wołominie.
Organizacja przedsięwzięcia kulturalnego odbywała się pod patronatem Starosty Wołomińskiego, Burmistrza Wołomina oraz burmistrzów Radzymina, Ząbek, Zielonki, Tłuszcza, Marek i wójta Klembowa.
Prezentację programów artystycznych poprzedziła wystawa prac plastycznych „Wesołe Bałwanki”. Wspólnie z wychowawczyniami kl. Ic A. Żochowską i D. Niemyjską oraz IIc E. Kwiatkowską i A. Sokołowską uczniowie wykonali „Świecącego Bałwanka”, który zdobi wołomińską wystawę zwracając uwagę swoją wielkością i rozwiązaniem plastycznym.  Za wkład w wykonanie bałwanka uczniowie otrzymali imienne dyplomy oraz po cztery opakowania słodyczy na klasę.
Nasz występ poprzedzony był wielotygodniowymi przygotowaniami jasełek „Na Narodzenie Pana”, w których dzieci pod okiem wychowawców ćwiczyli swoje role. 8 grudnia uczniowie pełni emocji, napięcia i artystycznej tremy wyruszyli w śnieżny, zimowy dzień ze swoją prezentacją. Scenariusz jasełek został opracowany przez panie A. Żochowską i D. Niemyjską. Poprzez scenki z życia dziejące się w zamierzchłych czasach w tradycyjnej chłopskiej rodzinie możemy dowiedzieć się o staropolskich zwyczajach wróżących pomyślność rodzinie i gospodarstwu, przygotowywaniu tradycyjnych potraw wigilijnych, wykonywaniu ludowych ozdób choinkowych, zwyczaju kolędowania, śpiewaniu kolęd i pastorałek. Umiejętności artystyczne dzieci oraz bogata scenografia zostały docenione przez komisję konkursową i widownię gromkimi brawami i bisami. Tradycyjnie zgodnie z ideą integracji przyjętą przez organizatorów imprezy p. J. Oktabę – Roguską i U. Urbaniak nie było przyznawania podiów i miejsc. Wszyscy uczniowie otrzymali imienne dyplomy oraz słodkie upominki. Nasza szkoła została również nagrodzona dyplomem za udział w szerzeniu integracji, a wychowawczynie podziękowania za wkład pracy w przygotowanie klas.
Takie doświadczenia uczą naszych wychowanków zauważania potrzeb osób niepełnosprawnych oraz współdziałania z innymi placówkami na rzecz integracji. Mamy nadzieją, że nasze przedstawienie pozwoliło wprowadzić widzów w miły przedświąteczny nastrój, przybliżyć i głębiej zrozumieć sens tradycji bożonarodzeniowych.
Anna Sokołowska



Z wielką przyjemnością informujemy, że w wyniku sprzedaży ciast oraz kartek i ozdób  świątecznych uzyskaliśmy kwotę 1500 zł.  Dzięki Państwa bezpośredniej hojności oraz wsparciu Rady Rodziców mogliśmy zaspokoić potrzeby 90 uczniów naszej szkoły, dla których przygotowaliśmy okazałe paczki świąteczne.
Z całego serca dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
Opiekunki wolontariatu:
Katarzyna Węgrzynek
Iwona Pawlak

Witajcie w naszej bajce……

Słowa tej piosenki witały wszystkich, którzy przybyli na uroczystość ślubowania do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Batorego 11 w Ząbkach. Jak co roku oprócz głównych bohaterów przybyli również rodzice oraz zaproszeni goście: burmistrz naszego miasta p Robert Perkowski, dyrektorzy szkół i przewodnicząca rady pedagogicznej. Bardzo ważnym gościem tego popołudnia był również dobrze znany wszystkim, niezwykły nauczyciel -pan Ambroży Kleks. Tego dnia 7 października 2010 roku sala gimnastyczna zamieniła się w słynną Akademię Pana Kleksa.
Na początku p dyr. Irena Małyszczuk powitała przybyłych i rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasę 1 b pod kierunkiem p Ewy Kosierkiewicz
Dzieci poddane były różnym próbom: śpiewu, tańca, znajomości postaci bajkowych, recytacji.
„Egzamin” zdały na piątki , nawet nie wystraszyły się jedynek, które bardzo chciały nastraszyć pierwszaków.
Lekcje kleksografii oraz piosenki pt. „Zawsze razem” , „Na tapczanie siedzi leń” , „Kaczka –dziwaczka”, „Kwoka”, „Na wyspach Bergamutach” przypominały wszystkim o odpowiednim zachowaniu w różnych sytuacjach ,w szkole oraz poza nią.
Wszyscy świetnie się bawili. Potem odbyło się pasowanie na ucznia.
Po akcie ślubowania uczniów klas I do ślubowania przystąpili rodzice. Wszyscy uczniowie zostali pasowani przez swoich wychowawców. Symboliczne dotknięcie ołówkiem w ramię (jak zaczarowaną różdżką) włączyło „pierwszaków” w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach. Następnie delegacje uczniów klas pierwszych złożyły kwiaty pod tablicą patrona- Jana Kochanowskiego. Pod koniec części oficjalnej ślubowania p. dyr. Irena Małyszczuk poprosiła zaproszonych gości o zabranie głosu.
Po zakończonej uroczystości wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami oraz rodzicami do sal lekcyjnych, gdzie czekały na nich smakołyki przygotowane przez rodziców.

Ewa Kosierkiewicz

Mikołajkowy wyjazd na kręgielnię klasy IVa i IVb

W piątek 3 grudnia 2010r. razem z kolegami i koleżankami z klasy 4b, pojechaliśmy do HulaKula. Wyjazd zorganizowany został z okazji Mikołajek.
Na terenie parku rozrywki znajdują się: kręgielnia, sala zabaw, ściany do wspinaczki oraz kawiarnie i restauracje. W ramach naszego wyjazdu korzystaliśmy z sali zabaw oraz kręgielni.
Na sali zabaw można było bawić się na zjeżdżalniach, w basenie z piłeczkami, w tunelach i labiryncie.
Po sali zabaw nadszedł czas na grę w kręgle. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z kulą.
Niektórym z nas udało się spotkać Świętego Mikołaja, który rozdawał słodkie upominki.
Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. Było super !!!
A może by to powtórzyć?
Daniel Matysiewicz  4a

miniLOGIA 9 - konkurs informatyczny

I stopień - konkursu informatycznego - "Grafika w Logo" zakończony.
Do etapu rejonowego (II stopień) zakwalifikowały się 3 osoby:
- Marcin Kwiatkowski kl. 5d
- Mateusz Ryciuk kl. 6a
- Piotr Ryciak kl. 6a


Etap rejonowy odbędzie się 16 marca 2011r.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Klasa 5d na budowie Stadionu Narodowego

Dnia 27.10.2010 klasa 5d ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach, wraz z wychowawcą i opiekunami, udała się na wycieczkę na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. Miejscem zbiórki była sąsiadująca z placem budowy siedziba Narodowego Centrum Sportu (NCS), które pełni nadzór nad realizacją projektu.
               Powitał nas Kierownik Budowy, Krzysztof Owczarczyk, oraz jego współpracownicy z Konsorcjum Alpine – Hydrobudowa, które jest Generalnym Wykonawcą budowy stadionu. Zaprezentowali oni modele, przekroje i elementy konstrukcji przyszłego stadionu. Dowiedzieliśmy się, że obiekt będzie miał 9 poziomów, na których oprócz szatni dla zawodników, pomieszczeń dla komentatorów i centrum prasowego, znajdą się także m.in. sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, klub kibica, fitness club, restauracje, kawiarnie, sklepy i dwupoziomowy podziemny parking. Stadion będzie posiadał 55 tysięcy miejsc na trybunach, 1765 miejsc parkingowych oraz jedyny w swoim rodzaju dach linowy z rozsuwanymi membranami. W Narodowym Centrum Sportu  obejrzeliśmy także fragmenty przyszłej biało-czerwonej elewacji oraz wypróbowaliśmy krzesełka, które zostaną zamontowane na trybunach stadionu.
               Po włożeniu kasków ochronnych i kamizelek odblaskowych weszliśmy na teren budowy Stadionu Narodowego. Z poziomu zero, czyli głównej promenady, mieliśmy okazję obserwować pracę dźwigów i innych maszyn budowlanych, przyglądać się trwającym robotom montażowym i wykończeniowym. Podziwialiśmy wykonane elementy konstrukcji stalowej dachu oraz imponujące rozmiary całej „bryły” stadionu.
               Mieliśmy mnóstwo pytań do oprowadzających m.in. o szczegóły pracy inżynierów, sposób użytkowania stadionu, terminy otwarcia obiektu i planowanych imprez, rodzaj murawy na boisku i wiele innych.
               Na zakończenie stwierdziliśmy, że po zapoznaniu się z makietami w Narodowym Centrum Sportu i wizycie na placu budowy jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie ostateczny wygląd Stadionu Narodowego.
Obiecaliśmy zjawić się ponownie na Stadionie Narodowym po jego uroczystym otwarciu, na jednej z imprez sportowych lub kulturalnych.




                                                                                                                                                    Julia Gacka
                                                                                                                                 uczennica 5d